Hakkımda

AG 3.jpg

İnsana, onu anlamaya, incelemeye olan tutkum benim hikayeme damgasını vurdu. Tutkum önde ben onun peşinde yazmaya da devam ediyorum hikayemi. Şimdilik şöyle:

1995 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Malum okuduğunuz bölüm direkt insanla ilgili olunca, her alana burnunuzu sokabiliyorsunuz.  Ben de burnumu finans sektöründe insan kaynakları sokarak başladım ilk kariyerime. Kurumsal alanda 1995-2006 yılları arasında İnsan Kaynakları yöneticisi olarak çalıştıktan sonra , özgürlük değerimin sürekli beni dürtmesine sonunda kulak verip, kulvar değiştirmeye karar verdim.

2008 senesinde IK danışmanlığı ve kariyer koçluğu alanında çalışmak üzere kendi şirketim olan HR House’u kurdum. 17 yıllık İK kariyerinin yanı sıra 2007 senesinde koçluk alanındaki çalışmalarına da başladım. 2007 yılında dünyanın ilk ve en büyük koçluk okulu Coaching Training Institude’un (CTI) Ko-Aktif Koçluk Programını tamamladım, aynı kurumdan sertifikasyonunu alarak CPCC unvanını, Uluslararası Koçluk Federasyonundan da Sertifikalı Profesyonel Koç (PCC) unvanını kazandım. 2010 senesinde Organizasyonel İlişkiler ve Sistem Koçluğu üzerine faaliyet gösteren ORSC programını tamamlayarak, ilişki, takım, ekip koçluğu üzerine çalışmalarına da başladım. CTI’da fakülte üyesi olarak Ko-Aktif Koçluk alanında koç yetiştiren programlara liderlik, süpervizörlük, grup süpervizörlüğü, sertifikasyon program liderliği ve examiner rollerini yürütmekteyim. Kısaca hem koçluk yapıyor hem de koç yetiştiriyorum.

İnsanların kendilerine koydukları sınırları, eşikleri aşmaları, gerçek benliklerini, potansiyellerini bulmaları için  bireyler ve takımlarla çalışıyorum. İstiyorum ki herkes bilinçli seçimleriyle istediği anlamlı hayatı yaratsın ve yaşasın.  Bu uğurda da halen yönetici, ilişki, takım koçu, eğitmen, fasilitator olarak çalışmalarına devam etmektedeyim. Bunun da kısacası insanların dönüşümlerine yardım edip, şahitlik ediyorum

Ve tabi ki en sevdigim sözlerden birisi de ‘Sen Degilsen Kim, Simdi Degilse Ne Zaman?’ Hadi o zaman kalk ayağa!!

Tweegram

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s